*Manufacturer Refurbished* MSI Raider GE78 HX 14VHG-681NZ 17" QHD+ 240Hz i9-14900HX 32GB 2TB RTX 4080 Win11Pro Laptop
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
LAPMSIG793248
MPN:
Raider GE78 HX 14VHG-681NZ R
Auckland Stock:
1 in stock
Stock at Supplier:
0
On Sale
Description
Please make sure the battery is fully charged before first use.
  • Immersive Display: Boasts a 17" WQXGA display, delivering stunning visuals with high resolution and color accuracy, perfect for gaming and detailed design work.
GeForce RTX 40 Series Laptops Beyond Fast
Raider GE78 HX 14V
AI-Powered Performance and Lifelike Graphics*
RAY TRACING HYPERREALISTIC. HYPERFAST.
General
Processor (CPU)
Intel Core i9-14900HX (24 Cores, 36M Cache, up to 5.80 GHz)
Processor Generation
14th Generation
Memory (RAM)
32GB
Storage
2TB SSD
Screen Size - Resolution
17" WQXGA (2560 x 1600)