Digitus DN-170076-NZ Line Interactive UPS 2000VA (2000VA/1200W)
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
UPSDIG170076
MPN:
DN-170076-NZ
Auckland Stock:
0
Stock at Supplier:
20+
Out of stock
Description
Digitus Line Interactive UPS 2000VA (2000VA/1200W) DN-170076-NZ
- 2000VA/1200W 12V/7Ah x2 battery
- 4x NZ/AU 3-pin outlets
- 2x RJ11, 1xRS232, 1xUSB2.0 type B
Input Voltage
230 VAC
Voltage Range
162-290 VAC
Frequency Range
50-60Hz
Output Voltage
230VAC ± 10%
Outlets
4x NZ/AU 3-pin outlets
2x RJ11
1x USB Type-B
1x RS-232
AC Voltage Regulation (Battery Mode)
10%
Capacity
2000VA/1200W
Frequency Range (Battery Mode)
50Hz ± 10%
Typical Transfer Time
2-6ms
Waveform (Battery Mode)
Simulated Sine Wave
Battery
12V/7Ah x2
Typical Recharge Time
6-8 Hours to 90%
Humidity
0-95% RH @ 0°C to +40°C
Noise Level
Less than 40dB
Weight
10.5kg
Dimensions (H x W x D)
198 x 158 x 380 mm